Przejdźmy razem na kolejny poziom biznesowy

Twój doradca

Od ponad 15 lat zajmuje się biznesem. W tym czasie zbudowałem, sprzedałem i dalej prowadzę swoje firmy. Po zebraniu dużego doświadczenia na własnych błędach oraz sukcesach, pomagam innym. Moją pasją jest skalowanie biznesu i doradztwo.

Prowadzę firmy z różnych branż, a duża wiedza z zakresu marketingu i sprzedaży pozwala mi stwarzać strategie marketingowe dla praktycznie każdego segmentu firm. Skupiam się na skuteczności działań, odsuwam w biznesie emocje na bok i podejmuje dobre decyzje w najcięższych sytuacjach.

Kryzys przychodzi co pewien czas. Ze mną możesz nie tylko być na niego przygotowanym, ale wyprzedzić w jego trakcie konkurencję.

Idąc za ciosem w 2009 roku postanowiłem założyć swoją pierwszą działalność – firmę consultingową. Szkoliłem się w zakresie pozyskiwania środków unijnych i pisania biznes planów i takie też usługi świadczyłem. Już wtedy było mi bardzo po drodze z marketingiem więc dodatkowo świadczyłem usługi marketingowe dla mniejszych podmiotów. Przez 2 lata pozyskałem dofinansowania dla kilkudziesięciu podmiotów i napisałem ponad 100 biznesplanów. Dzięki tej pracy zrozumiałem mechanizmy działania firm w bardzo różnych branżach od prywatnych przedszkoli, poprzez spółki informatyczne, na firmach produkcyjnych zatrudniających setki osób, kończąc.

Kolejne wyzwanie to rok 2011 i początki firmy, która wtedy zajmowała się nagrywaniem contentu video, aby po czasie stać się niezależnym domem produkcyjnym Foszer Sawicki i studiem animacji Better Story Studio. To moje pierwsze doświadczenia ze skalowaniem biznesu, tworzeniem struktury, wdrażaniem procesów i wychodzeniem z biznesem poza granice naszego kraju. Przez 8 lat udało nam się zrealizować ponad 10 000 produkcji dla podmiotów z 26 krajów, w tym w Polsce dla największych marek takich jak Coca Cola, Play czy Mercedes.

W 2015 roku namawiam bliskie mi osoby do założenia cateringu dietetycznego, w którym one zajmą się działaniami operacyjnymi, a ja ułożeniem strategii rozwoju i realizacją działań sprzedażowo-marketingowych. W taki sposób powstaje catering dietetyczny Pomelo. Było to dla mnie nowe, ciekawe doświadczenie tym razem związane z biznesem B2C i tworzeniem świadomości produktu, którego wcześniej konsumenci nie znali.

W 2018 rok to moja pierwsza inwestycja jako Business Angel w startup Sundose. To pierwszy biznes, w którym działam doradczo, a nie operacyjnie. Głównym obszarem, w który się angażuję jest growth czyli między innymi strategia marketingowa, budowanie sieci dystrybucji, skalowanie biznesu poza Polską.

W 2020 roku zaufał mi skandynawski startup Preglife. Ich aplikacja ciążowa w Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii jest hegemonem. Przyszedł czas skalowania biznesu na kraje Europy Centralnej. Postanowili powierzyć mi rozwój ich biznesu na rynkach polskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i francuskim. Zbudowałem odpowiedni zespół sprzedażowy oraz marketingowy, który obsługuje poszczególne rynki. Sam staram się doradzać zarówno teamowi sprzedażowemu jak i zarządowi Preglife w kontekście dalszego rozwoju.

2021 rok to kolejna inwestycja. Tym razem spółka VIO LOVE produkująca zabawki dla dzieci z drewna. Zupełnie inna branża, ale dająca możliwość łatwego wykorzystania know howu na temat sprzedaży online i skalowania biznesu od razu poza granicami naszego kraju.

Ostatnie lata pokazały mi, że działania doradcze są tym w czym czuję się mocny i sprawia mi to ogromną przyjemność. W każdej ze spółek, której jestem udziałowcem ograniczam moje zaangażowanie operacyjne, aby docelowo móc w 100% skupić się na działce doradczej. W tym czasie angażuję się consultingowo w kolejne projekty, spółki, start upy, brandy czy marki osobiste. Jestem tam gdzie potrzeba strategii rozwoju, skalowania, sprzedaży, marketingu czy pomocy networkingowej.

Jeżeli widzisz pole do współpracy – zapraszam!

Prowadzę firmy z różnych branż, a duża wiedza z zakresu marketingu i sprzedaży pozwala mi stwarzać strategie marketingowe dla praktycznie każdego segmentu firm. Skupiam się na skuteczności działań, odsuwam w biznesie emocje na bok i podejmuje dobre decyzje w najcięższych sytuacjach.

Kryzys przychodzi co pewien czas. Ze mną możesz nie tylko być na niego przygotowanym, ale wyprzedzić w jego trakcie konkurencję.

0
Lat doświadczenia
0
Zadowolonych klientów
0
Godzin konsultacji
0
Wartość spółek w których jestem udziałowcem (mln PLN)

 Jeden z najbardziej perspektywicznych polskich startupów, produkujących spersonalizowaną suplementację. Przez 4 lata działalności pozyskał 3 rundy finansowania w tym ostatnią na 6 mln USD. 

Szwedzka aplikacja dla kobiet w ciąży. Korzysta z niej aktywnie 1 mln użytkowników miesięcznie. W krajach skandynawskich 90% kobiet w ciąży ściąga aplikację Preglife.

Catering dietetyczny założony w 2015 roku. Prekursor branży cateringowej. Biznes, który udaje nam się skalować  rok do roku o 100%.

Młoda spółka produkująca zabawki i akcesoria dla dzieci z drewna. Pomimo kilku miesięcy na rynku z sukcesem rozpoczęła działania na rynkach zagranicznych.

Dom produkcyjny, będący na rynku od 2011 roku. Zrealizował reklamy dla takich marek jak PLAY, COCA-COLA, ADIDAS, MERCEDES i wielu innych.

Studio animacji 2d, które zrealizowało ponad 2000 projektów animowanych dla klientów z 46 krajów.