Under construction

Krok 1

O mnie

Swoją pierwszą przygodę z biznesem zacząłem dosyć wcześnie bo już na drugim roku studiów. Pomimo tego, że wybrałem studia prawnicze to szybko zauważyłem, że nie widzę siebie w tej roli, a to co naprawdę mnie interesuje do tworzenie biznesu. Dostałem okazję budowania odnogi firmy zajmującej się zabezpieczeniami i przez rok rozwijałem sprzedaż produktu jakim były systemy nawigacji dla flot samochodowych. Dzięki temu zyskałem bardzo dużo doświadczenia w sprzedaży i obsłudze klienta, ale też zyskałem szybko niezależność finansową.

Idąc za ciosem w 2009 roku postanowiłem założyć swoją pierwszą działalność – firmę consultingową. Szkoliłem się w zakresie pozyskiwania środków unijnych i pisania biznes planów i takie też usługi świadczyłem. Już wtedy było mi bardzo po drodze z marketingiem więc dodatkowo świadczyłem usługi marketingowe dla mniejszych podmiotów. Przez 2 lata pozyskałem dofinansowania dla kilkudziesięciu podmiotów i napisałem ponad 100 biznesplanów. Dzięki tej pracy zrozumiałem mechanizmy działania firm w bardzo różnych branżach od prywatnych przedszkoli, poprzez spółki informatyczne, na firmach produkcyjnych zatrudniających setki osób, kończąc .

Kolejne wyzwanie to rok 2011 i początki firmy, która wtedy zajmowała się nagrywaniem contentu video, aby po czasie stać się niezależnym domem produkcyjnym Foszer Sawicki i studiem animacji Better Story Studio. To moje pierwsze doświadczenia ze skalowaniem biznesu, tworzeniem struktury, wdrażaniem procesów i wychodzeniem z biznesem poza granice naszego kraju. Przez 8 lat udało nam się zrealizować ponad 10 000 produkcji dla podmiotów z 26 krajów, w tym w Polsce dla największych marek takich jak Coca Cola, Play czy Mercedes.

W 2015 roku namawiam bliskie mi osoby do założenia cateringu dietetycznego, w którym one zajmą się działaniami operacyjnymi, a ja ułożeniem strategii rozwoju i realizacją działań sprzedażowo-marketingowych. W taki sposób powstaje catering dietetyczny Pomelo. Było to dla mnie nowe, ciekawe doświadczenie tym razem związane z biznesem B2C i tworzeniem świadomości produktu, którego wcześniej konsumenci nie znali. W 2018 rok to moja pierwsza inwestycja jako Business Angel w startup Sundose. To pierwszy biznes, w którym działam doradczo, a nie operacyjnie. Głównym obszarem, w który się angażuję jest growth czyli między innymi strategia marketingowa, budowanie sieci dystrybucji, skalowanie biznesu poza Polską.

W 2020 roku zaufał mi skandynawski startup Preglife. Ich aplikacja ciążowa w Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii jest hegemonem. Przyszedł czas skalowania biznesu na kraje Europy Centralnej. Postanowili powierzyć mi rozwój ich biznesu na rynkach polskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i francuskim. Zbudowałem odpowiedni zespół sprzedażowy oraz marketingowy, który obsługuje poszczególne rynki. Sam staram się doradzać zarówno teamowi sprzedażowemu jak i zarządowi Preglife w kontekście dalszego rozwoju.

2021 rok to kolejna inwestycja. Tym razem spółka VIO LOVE produkująca zabawki dla dzieci z drewna. Zupełnie inna branża, ale dająca możliwość łatwego wykorzystania know howu na temat sprzedaży online i skalowania biznesu od razu poza granicami naszego kraju. Ostatnie lata pokazały mi, że działania doradcze są tym w czym czuję się mocny i sprawia mi to ogromną przyjemność. W każdej ze spółek, której jestem udziałowcem ograniczam moje zaangażowanie operacyjne, aby docelowo móc w 100% skupić się na działce doradczej. W tym czasie angażuję się consultingowo w kolejne projekty, spółki, start upy, brandy czy marki osobiste. Jestem tam gdzie potrzeba strategii rozwoju, skalowania, sprzedaży, marketingu czy pomocy networkingowej.

Krok 2

Spółki w których działam

Każda rozwija się bardzo szybko

POMELO_logo_green_z_claimem_2_wektor

30000

Zadowolonych klientów

sundose_logo

6000000

Ostatnia runda finansowania (USD)

Violove

4

Rynki w pierwszym roku działalności

5 preglife bartlomiej foszer

180000

Użytkowniczek w samej Polsce

Nasza akademia

Zapisując się do Growth Academy masz pewność, że wszystko zostało sprawdzone w praktyce.

Zapisz się do Growth Academy,  i juz dziś zacznij zdobywać informacje, których zgromadzenie zajęło mi ostatnie 15 lat mojej pracy w biznesie.

  • Skalowanie
  • Przydatne narzędzia
  • Inspiracje
  • Wywiady
  • Case Studies