Skuteczna reklama video na Instagramie

  • 23/05/2021
  • admin
  • 3 min read

Reklamy tworzone na isntagrama nieco różnią się od reklam facebookowych. To co na pewno jest ważne to, że treści są konsumowane na telefonie. Dlatego planując kampanię w social mediach warto stworzyć kreacje typowo pod instagrama. Oto kilka wytycznych, o których należy pamiętać.

3 sekundy

Na YouTubie kluczowe jest pierwsze 5 sekund, na Instagramie są to zaledwie 3 sekundy. To jest ten czas kiedy powinniśmy zainteresować odbiorcę, aby nie pominął naszej reklamy. Instagram jest platformą gdzie cała masa contentu jest ładna i estetyczna, a więc starajmy się by nasza reklama video również taka była. Pierwsze ujęcie które pokazujemy w reklamie dobrze aby było zaplanowane w nietypowy sposób, by zaciekawić widza. Dobrym rozwiązaniem są UGC(user-generated content), który może przyciągnąć widza. Osoba oglądająca ma wrażenie, że to jej znajomy nagrał stories i do niej mówi. W tym wypadku dobrze oddziaływać mogą wypowiedzi prosto do kamery..

Dynamika i ciekawe ujęcia

Materiał na Instagramie powinien być przygotowany w pionie, tak aby pokrywać jak największą część ekranu telefonu użytkownika – musimy zaplanować nagranie w taki sposób by możliwe było dobre przekadrowanie materiału nagranego do innych reklam np. youtubea gdzie standardem jest poziom. Istotną kwestią jest również pierwsze ujęcie jakie pokaże się osobie oglądającej – niech będzie nietypowe, tak aby wzbudzić zainteresowanie. Dobrze oddziałuje również dynamiczny montaż – warto stosować cięcia w stylu heart beat czyli co 1-1,5 sekundy nowe ujęcie. Przejścia pomiędzy napisami oraz ujęciami dodają dynamiki reklamie. Pamiętajmy o muzyce – instagram często przeglądamy z włączonym dźwiękiem by słyszeć co inne osoby mają do powiedzenia na stories – warto więc zadbać o odpowiedni dźwięk i muzykę. Jeśli stosujemy napisy starajmy się aby były wyraźne (kontrastujące z tłem) i aby czcionka w nich użyta była bezszeryfowa.

Potencjał Instagrama stale rośnie, szczególnie wśród młodych i mocno zaangażowanych odbiorców. Dlatego, jeśli nasz produkt/usługa jest skierowana właśnie do tej grupy Klientów ten kanał dotarcia do nich może być kluczowy dla naszego biznesu. Ważne jest więc dobre ustawienie grupy targetowej i dostosowanie pod nią kreacji video. Źle dobrani odbiorcy nie zareaguje nawet na najpiękniejszą i najbardziej kreatywną reklamę. Liczy się unikatowy pomysł, który często można stworzyć bez dużego nakładu finansowego.