Skuteczna reklama video na Instagramie

Reklamy tworzone na isntagrama nieco różnią się od reklam facebookowych. To co na pewno jest ważne to, że treści są konsumowane na telefonie. Dlatego planując kampanię w social mediach warto stworzyć kreacje typowo pod instagrama. Oto kilka wytycznych, o których należy pamiętać.

3 sekundy

Na YouTubie kluczowe jest pierwsze 5 sekund, na Instagramie są to zaledwie 3 sekundy. To jest ten czas kiedy powinniśmy zainteresować odbiorcę, aby nie pominął naszej reklamy. Instagram jest platformą gdzie cała masa contentu jest ładna i estetyczna, a więc starajmy się by nasza reklama video również taka była. Pierwsze ujęcie które pokazujemy w reklamie dobrze aby było zaplanowane w nietypowy sposób, by zaciekawić widza. Dobrym rozwiązaniem są UGC(user-generated content), który może przyciągnąć widza. Osoba oglądająca ma wrażenie, że to jej znajomy nagrał stories i do niej mówi. W tym wypadku dobrze oddziaływać mogą wypowiedzi prosto do kamery..

Dynamika i ciekawe ujęcia

Materiał na Instagramie powinien być przygotowany w pionie, tak aby pokrywać jak największą część ekranu telefonu użytkownika – musimy zaplanować nagranie w taki sposób by możliwe było dobre przekadrowanie materiału nagranego do innych reklam np. youtubea gdzie standardem jest poziom. Istotną kwestią jest również pierwsze ujęcie jakie pokaże się osobie oglądającej – niech będzie nietypowe, tak aby wzbudzić zainteresowanie. Dobrze oddziałuje również dynamiczny montaż – warto stosować cięcia w stylu heart beat czyli co 1-1,5 sekundy nowe ujęcie. Przejścia pomiędzy napisami oraz ujęciami dodają dynamiki reklamie. Pamiętajmy o muzyce – instagram często przeglądamy z włączonym dźwiękiem by słyszeć co inne osoby mają do powiedzenia na stories – warto więc zadbać o odpowiedni dźwięk i muzykę. Jeśli stosujemy napisy starajmy się aby były wyraźne (kontrastujące z tłem) i aby czcionka w nich użyta była bezszeryfowa.

Potencjał Instagrama stale rośnie, szczególnie wśród młodych i mocno zaangażowanych odbiorców. Dlatego, jeśli nasz produkt/usługa jest skierowana właśnie do tej grupy Klientów ten kanał dotarcia do nich może być kluczowy dla naszego biznesu. Ważne jest więc dobre ustawienie grupy targetowej i dostosowanie pod nią kreacji video. Źle dobrani odbiorcy nie zareaguje nawet na najpiękniejszą i najbardziej kreatywną reklamę. Liczy się unikatowy pomysł, który często można stworzyć bez dużego nakładu finansowego.